Exekuce bytu v SJM pro dluhy na bytě po rozvodu - jak urychlit dražbu?

1 odpověď

Dobrý den.
Přítel se dostal do exekuce z důvodu nerozdělení společného jmění manželů SJM z předešlého manželství. Bývalá žena neplatila nájemné a vznikl dluh. Nyní je nařízena exekuce na prodej bytu, který měli ve SJM. Přítel by chtěl aby se byt co nejrychleji prodal dražbou a pokryl se dluh. Požádal exekutora o provedení dražby, ale bývalá žena stále (nevím jak) protahuje prodej, nesouhlasí a dluh narůstá. Dražba se odkládá. Trvalé bydliště v bytě ani jeden nemá. Bohužel dohoda ani setkání s ní není možná. Jakou cestou urychlit dražbu, aby se byt prodal dražbou a exekuce byla ukončena - zaplacena?
Děkuji.

Zdravím Vás, tady Vám neporadím nic jiného než opakovaně kontaktovat exekutora se žádostí o provedení dražby. Bývalá manželka využívá (zneužívá) práv povinného, který se brání dražbě a tuto odkládá. Toto jednání by se dalo pochopit, kdyby měla v bytě trvalé bydliště.