Dlužník je vkladatel na cizí vkladní knížku - může exekutor zabavit peníze na vkladní knížce?

1 odpověď

Dobrý den,
vlastním vkladní knížku u české spořitelny na ktrém jsem vkladatelem ja i moje dcera. Dceři přišla exekuce a vzali peníze z mojí vkladní knížky. Chci se zeptata jestli na to mají právo a jak se proti tomu bránit? Dekuji

Zdravím Vás, pokud je vkladatelem i Vaše dcera je postup exekutora v pořádku. Vkladní knížka se pro účely exekuce považuje za movitou věc, kterou je možné postihnout výkonem rozhodnutí (exekucí).