Zaměstnavatel nestrhává srážky exekuce z platu, mzdy - jak ho na to upozornit?

3 odpovědi

Dobrý den,
zjistila jsem, že zaměstnavatel mi od počátku exekuce nestrhává řádně exekuční splátky.
Existuje nějaká možnost, jak se proti tomu bránit?

Zdravím Vás, v tomto případě bych se obrátila přímo na exekutora, který exekuci provádí, a informovala bych jej o tom, že zaměstnavatel řádně neprovádí srážky ze mzdy. Mám za to, že exekutor již bude schopen sjednat nápravu, popřípadě budete postupovat v součinnosti s exekutorem.

Sjednat nápravu a mohu se zeptat jakými prostředky?

Zdravím Vás, podle mě už tím, že je exekutor a upozorní zaměstnavatele na to, že je jeho povinností, a to ze zákona srážky řádně provádět.