Uznání dluhu dlužníka - stačí tato listina k přímé exekuci bez rozhodnutí soudu?

1 odpověď

Byvala přítelkyně dluží 350.000 Kč a sama se mnou sepsala na papir že mi je dluží a bude mi je splacet po 5.000 Kč mesíčně. Mám tam podpis její i její rodiny. Vymlouvá se, neplatí. Je možné s uznáním dluhu zahájit přímo exekuci nebo to musi jít nejdřív soudne?
Nevim jak to řešit.
Děkuji moc za radu.

Zdravím Vás, nejprve musíte na přítelkyni podat žalobu s návrhem na vydání platebního rozkazu. Listinu, o tom, že Vám přítelkyně tuto částku dluží s jejím podpisem a podpisy jejích rodinných příslušníků připojte jako důkaz k žalobě (stačí její kopie).