Počet stránek ve webu: 43.166


V této části poradny jsou přijímány dotazy týkající se výkonu/průběhu exekuce a insolvence
.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 8.554.849

Doplacení dluhu dlužníkem po dražbě a zrušení příklepu v dražbě - jak se může bránit vydražitel bytu, domu, nemovitosti?

Odesláno: 
Otevřeno 1500 x
1 odpověď
 
Jsem vydrazitel, v exekutorske drazbe exekutorsky urad Plzen Martin Tunkl jsem vydrazil nemovitost - dům č. ex. 94EX8857/07.
Exekutor v nicem nepochybil, 5 dnu po drazbe povinny doplatil cely dluh a podal odvolani. Krajsky soud v Praze uznal odvolani a usneseni exekutora zrusil a rizeni o udeleni priklepu zastavil. Č. jednaci 20Co515/2014-101.

Dotaz: mam nějakou šanci podat dovolani k nejvyššimu soudu a proces vyhrat?
Existuje nejaky zakon do kdy ma byt dluh uhrazen a je postup krajskeho soudu spravny?
Dekuji za odpoved.
 
Zdravím Vás, nemovitost se v dražbě nabývá až právní mocí usnesení o příklepu. Do té doby je možné soudu navrhnout, a to v souladu s ust. § 336ja odst. 1 občanského soudního řádu, do 15 dnů ode dne zveřejnění usnesení o příklepu že vydraženou nemovitost chce navrhovatel nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, než bylo nejvyšší podání (předražek). Předražek musí být do 15 dnů zaplacen na účet soudu. Je možné, že nejste vydražitelem právě z důvodu předražku. V tomto případě by Vám měla být po právní moci usnesení o předražku vrácena zaplacená částka. Pokud je tomu tak, tak s tím moc neuděláte.
Nicméně bez konkrétní znalosti věci Vám nemohu zcela přesně říci, co se stalo. Průběh dražby nemovitosti je upraven zejména v ust. § 336h - § 336m občanského soudního řádu. Veřejné dražby dále upravuje i zákon č. 26/2000 Sb. , o veřejných dražbách, v platném znění. , a to zejména ust. § 36 - § 61 zákona č. 26/2000 Sb. Proto Vám doporučuji obrátit se na advokáta a přinést mu veškeré podklady a listiny, které máte k dispozici.