Strhávání peněz dlužníka na účet exekutora - kdy se věřitel dostane k penězům?

1 odpověď

Dobrý den,
mohu se nějak dozvěděl zda-li je posíláno na účet exekutora částka, kterou mi dotyčný člověk dluží?
Přišlo mi vyrozumění, že se povinnému nakazuje strhávat částka ze mzdy, ale mám právo se vůbec dozvědět zda-li se již něco děje a neleží to ladem? Dlužníka potkávám a ten je vysmátý.
Děkuji.

Zdravím Vás, ano samozřejmě, že se můžete dozvědět, zda dlužník hradí exekutorovi svůj dluh jako povinný. Stačí kontaktovat příslušný exekutorský úřad a říci mu Vaše jméno a příjmení, spisovou značku exekutora, tj. … EX … /rok. Je možné, že budou chtít i jméno povinného, a poté Vám sdělí, zda povinný na základě exekuce hradí svůj dluh a kolik již uhradil.