Manželka nevěděla o dluhu manžela - je odpovědná za dluh manžela?

1 odpověď

Dobrý den,
měla bych dotaz zda-li nabyté dluhy v manželství ačkoliv jedna strana až do doby exekuce nic nevěděla se může vyvarovat splácení dluhů a zabránit exekuci na nehmotném majetku z jedné strany manželů.

Zdravím Vás, vznikem manželství vzniklo i společné jmění manželů (SJM), které je tvořeno jak společným majetkem, tak i společnými dluhy. V obecné rovině tedy uvádím, že pokud jste manželé je možné, že exekucí bude postižen i Váš majetek, s výjimkou majetku nepatřícího do SJM (dědictví, dar výlučně na Vaši osobu). Takže ano, pokud jste manželé budete s největší pravděpodobností nucena splácet i Vy dluhy manžela, a to jako dluhy společné. To proto, že jste manželkou povinného.