Dluh jednoho z manželů v manželství - jsou vždy odpovědní oba manželé?

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat, když muž zadluží sebe a tím i celou rodinu. Jestli je možnost, že bych se jako manželka těchto dluhů vyvarovala? Nebo tyto dluhy jako manželé musíme splácet oba i když jsem o ničem do doby než to prasklo nevěděla? Děkuji za odpověď S. B.

Zdravím Vás, bohužel skutečnost, že jste manželé vedla ke vzniku společného jmění manželů (SJM). SJM je tvořeno jak majetkem tak i dluhy, kdy obojí je společné. Z toho vyplývá, že když manžel bez vědomí manželky zadluží rodinu a dojde k exekuci, tak dluhy ponesou bohužel oba, neboť jste manželka povinného.