Exekuce kvůli úroku z prodlení (86 Kč), jízda na černo u MHD - nepřiměřené náklady exekutora a advokáta

1 odpověď

08/2011 mi byl doručen platební rozkaz na částku cca 8.000 Kč, tuto částku jsem druhý den po doručení odeslal bankovním převodem. Zřejmě mezi dnem odeslání dopisu a dne připsání na účet vznikl nedoplatek úroků. 01/2015 mi přišla rovnou exekuce na nesplacenou část původní pohledávky (jednalo se o dlužné jízdné Pražskému DP plus odměnu advokáta) ve výši 86 Kč + náklady oprávněného 454 Kč + náklady a odměna exekutora ve výši 3.500 Kč. Je možné se nějak bránit aspoň co se týče nákladů exekutora?

Zdravím Vás, postihnout majetek povinného pro nesplacené příslušenství, tj. úroky z prodlení je možné. Proti odměně exekutora můžete podat námitky, a to do 15 dní ode dne doručení exekučního příkazu. O těchto námitkách však bude rozhodovat exekutor, který rozhodl o svojí odměně.
Nicméně se domnívám, že s ohledem na ust. § 6 odst. 3 vyhlášky č. 330/2001 Sb. , o odměně a náhradách soudního exekutora je minimální výše odměny za exekuci stanovena na 3.000,- Kč. Takže podání námitek spíše nedoporučuji s ohledem na další navyšování nákladů exekutora.