Exekuce a bydlení (trvalý pobyt, bydliště) u rodičů - hrozí exekuce v bytě, domě rodičů?

3 odpovědi

Mám dluhy necelých 40.000 Kč bez zástavy. Bydlím u rodičů kde mám trvalý pobyt. Nic zde ani jinde nevlastním.

Může exekutor vtrhnout do bytu? A tzn. polepovat zde majetek?

Zdravím Vás, ano exekutor v případě, že by bylo rozhodnuto o exekuci na Váš majetek, a to formou prodeje movitých věcí může přijít do bytu Vašich rodičů, kde máte trvalý pobyt a zabavovat zde věci. Pokud by byly zabaveny věci rodičů, bude nutné dokázat, že zabavené věci patří Vašim rodičům a nikoli Vám, a to např. účetními doklady, záručními listy, …. Proti soupisu věcí nepatřícím povinnému lze podat, a to do 30 dní od provedení soupisu námitky. Zde však musí být přiloženy důkazy o tom, že věci pojaté do soupisu nepatří povinnému. V ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu je uveden majetek, který nemůže být zabaven.

A jsou ty námitky zpoplatněny?

Zdravím Vás, námitky proti soupisu nejsou zpoplatněny.