Jak dokázat exekutorovi že auto, automobil potřebuji k výdělku (výkonu zaměstnání)

1 odpověď

Dobrý den,
jak doložit Exekutorovi, že automobil potřebuji k výkonu svého zaměstnání.
Díky.

Zdravím Vás, záleží na tom, zda automobil využíváte jako podnikatel nebo zaměstnanec. U podnikatele k prokázání skutečnosti, že automobil používáte k podnikání postačí kopie daňového přiznání k dani silniční za rok 2014, 2013, dále ověřená kopie technického průkazu, a pokud automobil odepisujete tak i potvrzení o této skutečnosti.
U zaměstnance je nutné jednak i rozlišit dle druhu vykonávané práce, pokud pracujete jako obchodní zástupce, zprostředkovatel pojistných smluv a další obdobná zaměstnání, kde je nutné hodně cestovat autem, tak stačí doložit, a to potvrzením od zaměstnavatele, že nemáte k dispozici služební automobil a používáte tedy k výkonu práce Vás vlastní automobil. Pokud vykonáváte jinou práci, tak budete muset mít jednak potvrzení zaměstnavatele o tom, že se automobilem denně, či alespoň o víkendech dopravujete do zaměstnání a že z důvodu špatné dopravní obslužnosti se do práce nemůžete dostat jinak (autobusem, vlakem), v tomto případě bych z důvodu opatrnosti doložila i jízdní řád. Dále Vám to, že automobil používáte k výkonu zaměstnaní můžou, a to formou písemného prohlášení dosvědčit i Vaši kolegové. Mám za to, že takto by to mělo stačit.