Žádost o umoření jistiny - vzor, náležitosti

1 odpověď

Dobrý den
prosim jak má vypadat vzor žádosti o umoření jistiny
Díky za odpovéď

Zdravím Vás, pokud se jedná o umoření jistiny v exekuci, stačí kontaktovat soudního exekutora, který je pověřen vedením exekuce s dotazem kolik činí dlužná částka. Pod pojmem dlužná částka je však myšlena jak jistina, tak i náklady právního zastoupení, odměna exekutora a úroky z prodlení. Exekutor Vám tuto částka sdělí, a to i telefonicky nebo při zaslání žádosti emailem, a to včetně čísla účtu a variabilního symbolu.
Pokud se nejedná o umoření jistiny v exekuci, kontaktujte věřitele s dotazem na výši dlužné částky a tuto uhraďte na účet, který Vám sdělí. Toto sdělení je lepší mít písemně (pro případ nedorozumění a jako důkaz o tom, že jste zaslala tu částku jakou Vám věřitel sdělil). Jedná-li se o plnění povinnosti uložené soudním rozhodnutím, kde je dluh (jistina, náklady řízení, náklady právního zastoupení) vyčíslen, doporučuji ještě zjistit výši příslušenství a čísla účtu (účtů), na který má být úhrada provedena. Mám za to, že zde žádný vzor není třeba.