Exekuce členských práv bytového družstva po převodu práv z rodičů na potomka (syna, dceru)

1 odpověď

Dobrý den,
rodiče na mě přepsali byt, báli se exekuce. Ta ovšem proběhla a věřitel dal na podíl členských práv exekuci na byt rodičů i když už je psán na mě, jenže mi zabavili i členské práva na mém bytě, na který žádná exekuce dána není. Jak postupovat, nebo se bránit aby podíl členských práv na mém bytě dále trvali. Když jsem se ptala na družstvě tak mi bylo řečeno, že členský podíl je jen jeden, proto žádný nemám ani na svůj byt. Bojím se aby mě nevystěhovali z mého mám dvě malé děti.
Děkuji za odpověď Jana

Zdravím Vás, dle mého názoru bude dobré nahlédnout do stanov bytového družstva jak jsou upraveny členské podíly. Někdy je totiž možné rozdělení více členských podílů. To, že byl vydán exekuční příkaz ještě neznamená, že k dražbě skutečně dojde. Navíc podle toho co píšete vyplývá, že i Vás vlastní podíl byl postižen exekucí. Doporučuji Vám obrátit se na advokáta, kterému však bude nutné přinést veškeré podklady k členským podílům, tj. i doba nabytí každého z těchto podílů a všechny listiny od exekutora, a to včetně rozhodnutí, které je vykonáváno. Advokát bude následně komunikovat s exekutorským úřadem a není vyloučené, že se mu podaří dražbu odvrátit.