Exekuce OSVČ pro neplacení sociálního a zdravotního pojitění - jak se vyhnout exekuci na plat, mzdu?

1 odpověď

Dobrý den.
Neplatil jsem sociální a zdravotní pojištění.
Již jsem se zaměstnal, aby jsme to tad dopořádku.
A chtěl bych splácet můj dluh u sociální a zdravotní pojišťovny.
Můj částečný dluh je u exekutora a chci se zeptat jaký je možný postup, aby mi neuložili exekuci i na plat.
Rád bych se z toho dostal a měl čistý rejstřík na zdravotním a sociálním.
Lze požádat sociální a zdravotní pojištění o návrat exekuce k nim, že budu splácet přímo pojišťovnám?
Prosim poraďte mi. Jsem byl hlopý a mladý a teď bych se z toho rád dostal. Děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že pokud je věc již ve stadiu exekuce, tak budete muset hradit exekutorovi. Dále je možné, že se dohodnete s oprávněným, tj. s příslušnou zdravotní pojišťovnou, nebo správou sociálního zabezpečení. Píši tam oba věřitele, protože nevím, která z pohledávek je vymáhána v exekuci, na tom, že podají návrh na zastavení exekuce, ale to je spíše výjimečné. Patrně budou mít strach, že potom byste neplatil. Je-li věc v exekuci, tak neovlivníte zvolený způsob výkonu rozhodnutí, ten volí exekutor, takže je možné, že by prováděl i srážky ze mzdy.