Exekuce potomka (syna, dcery) pro dluh zemřelého, zesnulého rodiče (otce, matky)

3 odpovědi

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho když mi zemřel otec. Bydlel s námi. 2013 tu byli exekutoři z Přerova a polepili náš majetek. Neměli jsme jak dokazat, že je to naše protože je to starší a něco sme i dostali. Můžou to odvíst když mi otec zemřel 1.12.2014. Děkuji za odpoved bauerová

Zdravím Vás, domnívám se, že v tomto případě bude záležet na výsledku řízení o dědictví po Vašem otci. Jen se zeptám, zda Exekutorský úřad v Přerově o úmrtí Vašeho otce ví, pokud ne zaslala bych jim kopii úmrtního listu a jednu kopii bych si ponechala doma. Mám za to, že do rozhodnutí o dědictví by měly být veškeré "polepené" věci u Vás doma. Věc může skončit i tak, že oprávněný podá návrh na zastavení exekuce.

Dobry den v Přerově to ještě nevědí ale prý podle všeho by to měl vyřizovat notař a ten mi řek že s tim nema nic společnýho jako s dluhama že to si musim vyřídit sama bauerová

Zdravím Vás, proto by bylo vhodné, abyste Exekutorskému úřadu v Přerově zaslala, pokud možno úředně (notářsky) ověřenou kopii úmrtního listu Vašeho otce. Pokud o jeho úmrtí nic neví, mohli by pokračovat v exekuci.