Manželé spolu dlouhodobě nežijí a jeden z nich je v exekuci - jak napadnout exekuci druhého z manželů?

1 odpověď

Dobrý den,
moji rodiče spolu již 23 let nežijí, ale nejsou rozvedení. Můj otec se před dvaceti lety zadlužil a dodnes mu strhávají peníze z důchodu.
Mé matce začali kvůli těmto dluhům strhávat asi před dvěma roky také z důchodu.
Může se matka nějak bránit, popřípadě zda-li by pomohl rozvod.
Děkuji.

Zdravím Vás, Vaše matka je stále manželkou povinného, proto i jí mohou být prováděny srážky z důchodu. Rozvodem by v tuto chvíli nic nevyřešila, protože se jedná o dluhy za trvání manželství. Rozvod by byl řešením jen v případě dluhů Vašeho otce vzniklých po právní moci rozsudku o rozvodu manželství.

Fatálním pochybením je (jak se ukazuje i v tomto případě) nerozvádět se, pokud spolu manželé dlouhodobě nežijí. Plyne z toho řada nevýhod.