Exekuce a starobní důchod - kolik může exekutor strhnout peněz?

1 odpověď

Dobrý den,
tento měsíc (leden 2015) nastupuji do starobního důchodu a mám exekuci. Protože jdu o 3 roky dříve, budu pobírat 6.800 Kč. Může mi exekutor z této částky dále strhávat peníze? A kolik?
Děkuji za Váš čas.
S pozdravem Jitka

Zdravím Vás, pokud máte starobní důchod vyměřen ve výši 6.800,- Kč. Ano i ze starobního důchodu stejně jako ze mzdy je možné provádět srážky. Vzhledem k výši Vašeho důchodu by se jednalo maximálně o stokoruny. Je možné, že ve Vašem případě ani k žádným srážkám nedojde, protože důchod je tak malý, že "není z čeho brát". Výpočet srážek by měla provádět příslušná správa sociálního zabezpečení. Pokud byste si přivydělávala je možné srážkami postihnout i tento příjem. Kolik Korun by Vám bylo sráženo z důchodu to nevím, jen vím, že v roce 2013 bylo nezabavitelné minimum pro srážky ze mzdy stanoveno na 6.065,- Kč, v letošním roce to tedy bude pravděpodobně více. Tyto částky jsou určovány vládními nařízeními, která se mění.