Nařízení exekuce pro dluh - alimenty, výživné

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jak mám podat exekuci za neplacení alimentů, aby to šlo přes soukromého exekutora. Lze jí podat na účet jeho přítelkyně s kterou žije ve společné domácnosti a prokazatelně si nechává peníze posílat tam je to OSVČ a podniká přes autoservisy, že jim vozí nabouraná auta a má s toho pak provizi. Svůj účet nevlastní, jelikož má exekucí více a proto nelze exekuce na výkon rozhodnutí, kterou dělá přímo soud.
Děkuji

Dobrý den. Pokud máte alimenty přiznané soudem, nechte si na tomto rozhodnutí vyznačit doložku právní moci a vykonatelnosti u soudu, který jej vydal. Následně si nechte vyhotovit ověřenou kopii, která bude přílohou návrhu na nařízení exekuce. Exekutora si vyberte sama podle adresy sídla, referencí na internetu atd. V návrhu musíte uvést jméno exekutora, adresu jeho sídla, označení exekučního titulu, včetně data nabytí právní moci, označení povinnosti, kterou chcete vymoci (výši dlužné částky, za jaké období, úroky z prodlení, v budoucnu splatné výživné). Způsob provedení exekuce ovšem vybírá exekutor a není možné postihnout účet jiné osoby. Navíc návrh musíte podat jako zákonný zástupce dítěte. V návrhu rovněž můžete uvést, že bydlí u konkrétní osoby a na jaké adrese, ovšem nesmí to být nepravdivý údaj.