Návrh na odklad exekuce u směnky - postup, informace

1 odpověď

Dobrý den,
je proti mě vedena exekuce z důvodů neuhrazené směnky. Za směnku mi nikdy nebyly vyplaceny peníze. Nikdy ani nebyla vydáno potvrzení o tom, že by byly peníze vyplaceny. Poradíte mi co s tím.
Děkuji. Jvi

Dobrý den. Pokud jste tuto skutečnost neuplatnil v nalézacím řízení, nyní již nemáte šanci využít mimořádných opravných prostředků. Pokud jste však v nalézacím řízení nemohl využít svých práv, můžete podat návrh na obnovu řízení, který se podává k soudu, který napadené rozhodnutí vydal v prvním stupni. Současně musíte k exekutorovi poat návrh na odklad exekuce, který odůvodníte zahájeným řízením o obnově. Obecně však platí, že směnka je abstraktní cenný papír a pokud jste neměl uzavřenou smlouvu o vyplnění směnky, tak skutečnost, že jste nedostal peníze, nemá na výsledek řízení vliv.