Dílčí zastavení exekuce věřitelem při větším počtu věřitelů - je možné dílčí zastavení exekuce?

1 odpověď

Dobrý den.
Měla bych dotaz ohledně zastavení exekuce. Před rokem (12/2013) jsem podala společně se sestrou návrh na exekuci vůči otci na vymožení výživného. Doposud však nebylo nic vymoženo. Proto bych ráda exekuci zastavila, s čím však nesouhlasí sestra, jsme totiž v návrhu uvedeny obě jako oprávněné. Zajímalo by mne tedy, zda mohu zrušit exekuci pouze na můj podíl vymáhané částky a v jakém rozsahu bych pak musela platit náklady exekuce.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Jelikož jste dva účastníci na straně oprávněného, můžete disponovat předmětem řízení v tom rozsahu, který se týká práv každého z vás. Proto můžete podat návrh na zastavení exekuce v části, která se týká Vás, nikoliv sestry. Náklady exekuce ponesete v rozsahu, jaký připadá na Vámi vymáhanou povinnost.