Zaplacení dluhu exekutorovi - za kolik dní musí exekutor odblokovat bankovní účet?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat, za jak dlouho budou peněžní prostředky uvolněny, pokud zaplatím dlužnou částku exekutorovi? Co když bude mít exekutor dovolenou? Je z mé strany po zaplacení ještě potřeba něco udělat?
Děkuji

Dobrý den. Zaplacením exekuce za zákona zaniká právní moc vydaných exekučních příkazů, tedy i příkazu ke srážkám ze mzdy. Až po zúčtování částky, tj. po spárování plateb v účetní evidenci, v případě, že bude uhrazena celá exekuce (včetně nákladů), zašle exekutor plátci mzdy oznámení o skončení exekuce. Poté dojde k zastavení srážek ze mzdy. Žádná lhůta stanovena není. Pokud bude mít exekutor dovolenou, nic se nemění, neboť tuto činnost vykonává exekutorský úřad, exekutor těmito činnostmi pověřuje personál úřadu. Po zaplacení již povinný nic dělat nemusí, může však požádat exekutora o zaslání oznámení o ukončení exekuce, neboť toto není účastníkům řízení zasíláno.