Vysoké náklady exekuce a exekutora - jaká odměna náleží exekutorovi u dluhu 32.000 Kč?

1 odpověď

Dobrý den,
přišla mi exekuce na 32.000 Kč a náklady exekutora činí 17.800 Kč. Jsou náklady exekueotra přiměřené?
Měl jsem exekuci 17.000 Kč a ten samý exekutor si bral odměnu ve výši 8.000 Kč (to mi nepřijde tolik).
Děkuji za radu.

Dobrý den. Náklady exekutora se skládají z odměny exekutora, náhrady účelně vynaložených hotových výdajů, náhrady za ztrátu času a náhrady za doručování a jsou určeny vyhláškou č. 330/2001 Sb. , ovšem jen v minimální výši. Je-li exekutor plátcem DPH, pak se navyšují i o DPH. Je-li oprávněných nebo povinných více, navyšují se o 30%. Pokud např. exekutor 2x za rok obešle všechny peněžní ústavy s dotazem, zda u nich nemá povinný zřízen účet, dosáhly by náklady na tento krok 23.000,- Kč. Náklady exekuce se určují v každém případě individuálně, přičemž můžete podat námitky proti jejich výši u příslušného exekutora.