Exekuce dluhu z roku 2009 - je dluh promlčený a exekuce neoprávněná?

1 odpověď

Dobrý den,
Od 2009 mám nezaplacenou pojistku a ČKP tuto dlužnou částku nechala narůst. Dnes mám od nich zablokovaný účet a vymohli ze mě 16.000 Kč.
I přes to, že mi během let chodily dopisy, nemám nárok na promlčení, když jde o rok 2009? Zaplaceno dostali minulý týden, až po 5 letech.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud je již pohledávka ve fázi exekučního řízení, znamená to, že existuje pravomocný a vykonatelný exekuční titul. Došlo tedy k soudu, u kterého měla být případná námitka promlčení uplatněna. Po vydání rozsudku již k promlčení nelze přihlížet.