Manžel před rozvodem neplatil zdravotní pojištění - jak se bránit exekuci na manželku?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem rozvedená, ale již za manželství byly na mě uvaleny exekuce pro neplacení pojistného u VZP, kde dlužník je bývalý manžel.
Po rozvodu manželství bylo podáno odvolání proti těmto exekucím. Nyní to prý leží u soudu.
Nevím, co to pro mě znamená. Mám-li nějakou šanci.
Manžel je OSVČ a ve vyřízení SJM máme uvedeno, že nemáme žádně společné závazky spadající do SJM.
Děkuji

Dobrý den. Je samozřejmě možné, že soud rozhodne ve Váš prospěch. Rozhodnutí soudu nelze předjímat, obzvláště bez znalosti konkrétního případu, jelikož však jde o dluhy, které vznikly výlučně jednomu z manželů a nyní jste rozvedeni, je možné, že exekuce proti Vám bude zastavena.