Jak vybrat peníze (nezabavitelné minimum) z exekučně zablokovaného účtu - informace

2 odpovědi

Zdravím,
mám dva bankovní účty. Bohužel jsem skončil v exekuci na 61.000 Kč. Oba dva účty jsou od 1.12.2014 zablokovány, na jednom mi visí 3.500 Kč nemocenská z bývalé práce a na druhém účtu mi zadržují poslední výplatu 13.500 Kč. Bankomat mi nic nevydá. Nemám na nájem, jídlo, prostě na nic. Prosím o radu co dělat abych nekradl.
Děkuji.

Dobrý den. Můžete podat v bance žádost podle § 304b občanského soudního řádu, podle kterého je možné jednorázově vyplatit peněžní prostředky do výše dvojnásobku životního minima (2x 3.410,- Kč). Tuto žádost lze podat pouze u jedné banky a pouze jednou, výplata se provádí do uvedené částky, maximálně však do výše zůstatku na účtu.

Dobrý den,
tak tomu se říká rychlost : -) Já opravdu velice děkuji za tak rychlou odpověď a běžím hned do banky.
Mějte se.