Zadlužení rodiče, rodičů - hrozí exekuce majetku syna, dcery, potomka v místě vztahového partnera?

1 odpověď

Dobrý den
moje matka i můj bratr majé exekuce, já jsem rok plnoletá a jako jediná z rodiny vydělečně činná. Žiju u svého bohatého přitele, trvalé bydliště mám však u matky. Můžou mě jejich dluhy nějak ohrozit nebo dokonce meho přitele? Pomohla by mi změna trvaleho bydliště? Nebo Jak se mam branit děkuji za odpověď.

Dobrý den. Nelze exekučně postihnout člena rodiny pro dluhy jiného člena rodiny, s určitými výjimkami u manželů. Exekučně proto nelze vymáhat dluhy Vašeho bratra a matky po Vás.