Doručovací adresa u rodičů - hrozí rodičům exekuce pro dluh syna, dcery, potomka?

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, byla na mě uvalena exekuce kterou chci nějakou dohodou vyřešit, ale je problém že v místě tvrvalého bydliště se už nenacházím což znamená že musím nahlásit adresu pro doručení o rozhodnutí exekuce na mou přechodnou adresu která je u mích rodičů, chtěl jsem se zeptat zda po udání adresy kde se právě nacházím a kde je nahlášena adresa mého "přechodného pobytu" nějak neohrožuje majetek mích rodičů kteří s touto exekucí nemají jakkoliv společného. Děkuji předem.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všeuce tam, kde lze důvodně předpoklávat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud u rodičů nahlásíte doručovací adresu, je možné, že to bude exekutor považovat za důkaz, že se u rodičů zdržujete, máte tam tedy uloženy své věci a je proto možné, že v tomto místě proběhne mobiliární exekuce, při níž občas dochází i k soupisu věcí v majetku jiné osoby než dlužníka.