exekuce družstevního bytu

1 odpověď

Dobrý den, dostala jsem exekuci na družstevní byt, který jsem před lety koupila. Chtěla jsem si nyní zažádat o přídavky na bydlení, jelikož jsem přišla o práci a bylo mi řečeno, že byt je v exekuci (do té doby jsem to nevěděla). Takže prý nejsem ani družstevník (sebrali mi díky exekuci členský podíl) ale ani nájemník, vlastně vůbec nevím co jsem. Nájem platím. Na družstvo se na jednu stranu bojím zajít, aby mě náhodou z bytu nevyhodili a já s dětmi neskončila na ulici. Jak mám postupovat, je možné abych dostala na družstevní byt exekuci, aby mi vzali členská práva?

Dobrý den. O zahájení exekuce byste měla být vyrozuměna vyrozuměním o zahájení exekuce. Je možné, že Vám nebylo doručeno, ačkoliv bydlíte na adrese trvalého pobytu. Proto byste měla nárok zažádat o jeho zaslání a navrácení lhůty podle § 46 odst. 6 exekučního řádu, v níž můžete pohledávku dobrovolně uhradit s nárokem na snížení nákladů exekuce. Uvádíte, že jste si koupila byt, ovšem platíte nájem. Zřejmě jste si tedy koupila družstevní podíl spojený s právem nájmu bytu. Ten je nyní exekučně zablokován, ovšem až do jeho prodeje v dražbě jste povinna platit nájem a jste členem družstva. Tím přestanete být až prodejem družstevního podílu v dražbě.