Zavinění exekuce v insolvenčním řízení

1 odpověď

Dobrý den, Krajský soud rozhodl o povinnosti zaplatit náklady exekuce a náklady náhrady za právní zastoupení věřiteli i když jsem byl osvobozen od placení dosud neuspokojených pohledávek. Tento věřitel ani exekutor se nepřihlásili do insolvenčního řízení. Jednalo se o pohledávku, která vznikla před podáním insolvence. Krajský soud říká, že tím, že jsem podal insolvenční návrh jsem ZAVINIL zastavení exekuce a proto i když jsem byl oddlužen musím zaplatit i tyto náklady. Exekutor si na mne vzal dalšího exekutora, který chce další peníze jako své náklady, takže i když jsem byl oddlužen musím zaplatit dalších 12.000,- Kč. je něco takového vůbec možné. A ještě proti tomuto usnesení není ani přípustné to dovolání. Děkuji moc za radu nebo názor co s tím mohu dělat.

Dobrý den. Váš dotaz je značně nesrozumitelný. Pokud jste však byl osvobozen od placení pohledávek a krajský soud přesto rozhodl, že jste povinen zaplatit náklady, bude se zřejmě jednat o oprávněnou pohledávku, neboť soud rozhodoval se znalostí aktuálního a podrobného stavu věci, zřejmě se proto rozhodl správně.