Zrušení dražby z důvodu zaplacení pohledávky

1 odpověď

Dobrý den,
mám pouze rychlý dotaz.
Známý se dostal do exekuce a vše je již ve fázi, kdy by mělo dojít k dražbě jeho bytu, ta je stanovena cca na 10. ledna 2015.

Chci se zeptat, zda je v této fázi možnost, že bych za něj dlužné závazky vyrovnal a k dražbě tak nemuselo dojít? Jde o celkové dluhy ve výši cca 200 000, -

děkuji

Michal Sýkora

Dobrý den. Uhrazením exekuce zanikají všechny exekuční příkazy, tedy i exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Exekuci rovněž může za dlužníka uhradit jakákoliv osoba. Musí však být uhrazena celá exekuovaná částka, včetně nákladů exekuce. Pak samozřejmě nemůže k dražbě dojít, dražba bude zrušena z důvodu zaplacení pohledávky.