Do kdy musí exekutor vyplatit peníze oprávněnému?

3 odpovědi

Dobrý den,
jako povinného v exekučním řízení, které bylo z mojí strany řádně zaplaceno bankou z mého účtu v celkové výši a jelikož jsem v kontaktu s věřitelem přišli jsme na to, že jemu zatím žádné peníze nebyli vyplaceny. Existuje nějaká lhůta na vyplacení, nebo se máme oba bránit právnickou cestou?

Dobrý den. Vyplacení peněz oprávněnému exekutorem upravuje § 46 odst. 4 exekučního řádu, který stanoví, že exekutor vymožené plnění vyplatí oprávněnému ve lhůtě 30 dnů od doby, kdy plnění obdržel, tedy ode dne kdy bylo bankou připsáno na zvláštní účet, na kterém jsou vymožené prostředky vedeny.

A jak se bránit, když už lhůta 30 dnů uběhla?

Oprávněný musí exekutora vyzvat k úhradě částky. Pokud exekutor přesto částku neuhradí, bude muset dojít k podání žaloby.