Kdy vzniká nárok exekutora na odměnu?

1 odpověď

Dobrý den,
Byla mi doručena výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce. Jistina s příslušenstvím 3346,22kč-Náklady oprávněného-1028kč -odměna exekutora a náklady-3932,50.
Návrh na podání exekuce -podána 11.8.2014
Oprava exekučního návrhu-podána 23.9.2014
Jistina mnou zaplacena - 15.9.2014
Rozhodnutí soudu o nařízení exekuce 30.10.2014
Doručení exekuce -25.11.2014
Má exekutor nárok na odměnu a náklady, když byla jistina uhrazena před rozhodnutím soudu o nařízení exekuce?
Děkuji za vaši odpověď Engel David
Tento e-mail pochází ze stránek poradny.

Dobrý den. Exekuční řízení je zahájeno dnem, kdy byl návrh na nařízení exekuce doručen exekutorovi. Exekutorovi náleží odměna za exekuční činnost, je tedy rozhodné, zda jste zaplatil jistinu po obdržení výzvy k úhradě před provedením exekuce, neboť tímto okamžikem již exekutor začal vykonávat svoji činnost.