vypořádání spoluvlastnictví v době exekuce

1 odpověď

Dobrý den, jsem většinový 3/5 spoluvlastník pozemku parc. č. 970 v k. ú. Děčín – Staré město, 2 zbývající spoluvlastníci se o zanedbaný pozemek dlouhodobě nestarají, Odbor ŽP hrozí pokutou, na výzvy k údržbě, ani odprodeji za cenu dle Znaleckého posudku nereagují. Mohu podat žádost soudu o vypořádání spoluvlastnického podílu k pozemku, jestliže je v současné době vůči jednomu ze spolupodílníků vedena exekuce? Nezamítne moji žádost o vypořádání soud, až do provedení exekuce ? Děkuji velice za ochotu.

J. PELC

Dobrý den. Jestliže je jeden z podílů na pozemku zatížen exekucí, nelze ohledně tohoto podílu vést řízení o vypořádání, neboť exekuční řízení je považováno za soudní řízení a je zde tedy překážka zahájení řízení v této věci. Ovšem ohledně podílu nezatíženého exekucí tato překážka neplatí.