Exekučně zabavené věci

1 odpověď

Dobrý den, na moji příbuznou byla nařízena soudní exekuce. Má trvalé bydliště v dvougeneračním domě. Došlo k zabavení a odvězení některých věcí, které nejsou v jejím vlastnictví. Já jakožto vlastník některých věcí, jsem podal návrh na vyškrtnutí věcí ze seznamu exekučně zabavených věcí. Tomuto nebylo vyhověno, byl zamítnut (nemám k dispozici doklad o pořízení, paragon). Zaslal jsem fotografie a čestné prohlášení. Proti rozhodnutí (zamítnutí) není již odvolání, pouze mohu podat žalobu… Může být v takovémto případě věc vydražena? Zabavena…? Po kom mám nyní žádat (a jakým způsobem) náhradu způsobené škody? Děkuji, Martin.
Tento e-mail pochází ze stránek poradny.

Dobrý den. Do uplynutí lhůty pro podání žaloby, tj. do 30 dnů od doručení rozhodnutí, kterým nebylo návrhu na vyškrtnutí věcí vyhověno, nelze věci prodat. Pokud bude žaloba podána, nelze je podat po dobu řízení o žalobě. Náhradu škody můžete žádat v případě, že bude její vznik a výše prokázána, tj. musíte dokázat, že věci jsou opravdu Vaše a jaká Vám vznikla škoda, tj. její přesnou výši. Tento nárok se uplatňuje u Ministerstva spravedlnosti ČR.