Exekuce nemovitosti zatížené úvěrem

1 odpověď

Vlastním firmu, která má dům je na něm zástava z banky a FÚ. fin. úřad už vydal exekuci na dům a byla neúspěšná dražba a teď má být exekuční soud s bankou. Bylo by možné, aby je banka předběhla a nechala udělat po soudě dražbu ona? Co mám udělat proto, aby banka měla přednost ve vyplacení dluhu? Děkuji za odpověď. Veronika

Pokud je již nařízena exekuce, nelze dům prodat jinak, než v exekuční dražbě. Pokud bude prodej v dražbě úspěšný, je z výtěžku prodeje nejprve uspokojena pohledávka z hypotečního úvěru, až poté se uspokojují další pohledávky.