Exekuce uhrazené částky

1 odpověď

Dobrý den, mému manželovi v pátek 28.11 přišel na sekretariát zaměstnavatele exekuční příkaz na plat. Bez žádného varování, či vědomí si nějakého dluhu. Po telefonátech apod. , vyšlo najevo, že se věc týká roku 2011. : pojištění motorky o týden později. Manžel tenkrát vše i s velkou pokutou zaplatil. Nyní mu nic do vlastních rukou nepřišlo, ani žádná faktura, nebo informace o nějakém dluhu. A v neděli při tankování zjistil, že má zablokovaný účet. A strženou desetitisícovou částku do mínusu. Je na zhroucení, jak snad chápete. Budou vánoce.
Je možné se proti takovému postupu nějak odvolat a celou tuto věc zastavit? Jsme úplně bezradní. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. V tomto případě došlo k pochybení exekutora, neboť nejprve měl Vašemu manželovi zaslat výzvu ke splnění povinnosti podle § 46 odst. 6 exekučního řádu. Tato výzva dává povinnému možnost dobrovolně dlužnou částku uhradit a ušetřit tak polovinu nákladů exekutora. Pokud však došlo k nařízení exekuce již zaplacené částky, je to důvodem pro zastavení exekuce. Váš manžel musí podat návrh na zastavení exekuce k exekutorovi, který exekuci vede, doložit jej kopiemi listin, prokazujícími zaplacení a případně také uvést, že mu nebyla doručena výše uvedená výzva.