Řádné splátky a i tak blokace účtu

1 odpověď

Dobrý den,
řádně platím od té doby co mi přišel první dopis od EXEkutora. Volala jsem že jsem matka samoživitelka a že nemohu vyplatit celou sumu najednou. Ale zničeho nic mi zablokovali učet. Je pravda že do minulého měsíce neměla, platila sem složenkou ale vždy každy měsíc. Dá se proti tomu nějak odvolat. Nebudu mít ani na zaplacení najmu ani z čeho vyžít jsem matka samoživitelka nikdo mi nepomůže. Děkuji

Dobrý den. Pokud jste neměla řádně uzavřený splátkový kalendář, je nerozhodné, že jste každý měsíc platila nějakou částku. První dopis od exekutora, tj. výzva k úhradě exekuce, obsahuje výzvu k úhradě do 30 dnů. Po uplynutí této doby již exekutor vymáhá pohledávku způsoby, které uzná za vhodné. Odvolat se tedy nemůžete. Můžete však požádat svou banku, aby Vám podle § 304b občanského soudního řádu jednorázově z účtu vyplatila částku do výše dvojnásobku životního minima (2x 3.410,- Kč). Tuto žádost můžete podat pouze jednou a banka vyplatí prostředky pouze do výše zůstatku na účtu, tj. nemusí být vyplacena celá uvedená částka.