Existuje povinnost zasílat exekutorovi splátky?

1 odpověď

Dobrý den, mám exekuci na plat i na účet a pan exekutor po mě chce ještě posílat měsíční splátky. Můj dluh je ve výši 15 000, -. Z platu mi bylo strženo už 6000, - o kterých údajné exekutor neví. Když jsem s exekutorem chtěla vše telefonicky projednat bylo mi řečeno, že splátku navíc musím zaslat jinak bude mou exekuci řešit jinými postupy. Jak bych tuto situaci měla řešit a opravdu mu musím ještě zasílat splátky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud exekutor shledá, že exekuce srážkami ze mzdy nepostačuje k rychlé úhradě dluhu, může přikročit k jiným způsobům provedení exekuce. Toto jednání je však výhrůžkou, kterou bych ihned nahlásil Exekutorské komoře ČR. Povinný v exekuci nemusí sám zasílat platby, v tomto ohledu nemá uloženou povinnost, může zůstat pasivní.