Oznámení o ukončení exekuce

4 odpovědi

Pěkný den,
exekuce byla řádně z mého účtu zaplacena a v zaměstnání požadují vyjádření exekutora, že exekuce byla skončena, aby nadále nedocházelo k dalšímu strhávání srážek z platu. Jak o potvrzení mohu požádat?

Dobrý den. Podle § 46 odst. 8 exekučního řádu je oznámení o ukončení exekuce zasíláno všem osobám, kterým byla v exekuci uložena nějaká povinnost, účastníkům řízení je zasíláno pouze na žádost. Při provádění srážek ze mzdy by tedy touto osobou měl být i Váš zaměstnavatel. Pokud však oznámení neobdržel, můžete si jej u exekutora vyžádat, postačí neformální písemná žádost.

A jak je při tomto postupu náš právní systém pohotový? Pokud je potvrzení nebudou mít k dispozici do uzávěrky mezd, bude exekuce opět sražena, protože již nabyla právní moci, bude příslušná částka odeslána opět na účet exekutora. No, to potom budu muset žádat o vrácení financí exekutora ne…

Ano. Pokud bude exekuce tzv. přeplacena, budete muset o vrácení přeplatku požádat exekutora.

Díky za odpověď. Nicméně, i já zjišťuji, že je to běh na dlouhou trať. Dluh totiž nemusí být ani vaše vina.