Soudní vykonavatel chce zabavit movité věci i když mám dluhu takřka uhrazen a splácím jednou týdně.

1 odpověď

Dobrý den, má soudní vykonavatel právo na zabavení movitých věcí i když jsem dluh skoro zaplatil. Soudní vykonavatel mě navštívil 4.11.14 sepsal vybavení bytu, předal mi příkaz a já mu dal 4.000,- na doklad. 5.11 tedy druhý den jsem uhradil 34.000,- a pak další jsem skládal každý týden. Momentálně mám uhrazeno 60.000 z 78.000,- celkového dluhu, chybí mi tedy ještě 18.000,- na doplacení. S vykonavatelem není domluva možná, pokládá telefony, vyhrožuje zabavením a stěhováky. S exekutorským úřadem se nelze spojit "Praha 6" na maily nereagují. Mám jako dlužník který splácí nějaké právo na splátkový kalendář u vykonovatele? Ústní dohoda není možná. Děkuji za jakoukoli radu.

Dobrý den. Povinnost uzavřít splátkový kalendář v exekučním řízení neexistuje, jde o dobrou vůli každého exekutora/exekutorského koncipienta/vykonavatele/administrativního pracovníka, s nímž v řízení jednáte. Dokud není dluh uhrazen, je možné exekuci provádět všemi způsoby, které povedou k efektivnímu a rychlému vymožení dlužné částky. Je proto možné vést exekuci prodejem movitých věcí i v případě, že zbývá doplatit 18.000,- Kč, ale i méně.