Exekuce na byt, nesprávný údaj v katastru

2 odpovědi

Dobrý den,
bratr dostal exekuci na byt ve kterém bydlím já.
Společně jsem před lety podepsali darovací smlouvu o převodu vlastnického práva této nemovitosti na moji osobu nicméně v katastru je stále zapsán on.
Darovací smlouva je notářsky ověřená.
Má v takovémto případě exekutor právo na zástavu nemovitosti?
Velmi děkuji za jakoukoli odpověď.
S úctou
Hana Svobodová

Dobrý den. Exekutor se při provádění exekuce řídí stavem zapsaným v katastru nemovitostí. Podle něj je vlastníkem stále Váš bratr. Pokud byla smlouva opravdu podepsána před lety, měla jste dost času na podání návrhu na vklad do katastru. Právní účinky zápisu nastávají ke dni podání vkladu. Exekutor se řídí principem publicity, tj. je v dobré víře ve správnost údajů v katastru a exekuce je nařízena oprávněně.

Plně chápu a děkuji za promptní odpověď. Hana Svobodová