Exekuce u matky dlužníka

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu v případě, kdy na bratra byla uvalena exekuce a doručen splátkový kalendář. Byl zastižen u matky, u které nemá trvalé bydliště a vykonavatel požadoval uhrazení první splátky od matky. Ta pod tlakem okolností první splátku uhradila za syna a dostala o tom potvrzení, ale nyní se obává, že vykonavatel si pro další splátku, pokud ji bratr neuhradí včas, přijde znovu k ní. Má na toto vykonavatel ze zákona právo a má se matka v případě, že splátku za syna neuhradí, bát zabavení movitých věcí v bytě (podotýkám, že pravděpodobně nebude mít již fyzicky k dispozici účty a faktury za věci v bytě, protože jsou všechny staršího data výroby). Děkuji za radu. MM

Dobrý den. Jestliže ve splátkovém kalendáři nebylo dohodnuto jinak, je peněžitý dluh plněn v místě sídla věřitele, tedy v tomto případě exekutorského úřadu. Pokud tedy nebude další splátka řádně uhrazena, nepůjde vykonavatel inkasovat další splátku, ale bude zesplatněn celý dluh a bude pokračováno v exekuci. Zabavení movitých věcí nelze vyloučit, neboť bratr byl zastižen u matky a již z této skutečnosti a z jejich příbuzenského poměru lze soudit, že tam má uloženy své věci.