Hrozí exekuce osobě, která za dlužníka hradí dluhy?

1 odpověď

Dobrý den, po smrti mé maminky (otec již také nežije) jsem zdědil byt v osobním vlastnictvím spolu se dvěma sestrami, každý jednu třetinu, bohužel na jednu ze sester je uvalena několikanásobná exekuce. V soucasné chvíli tento byt platím (plyn, elektřina a nájem) ze svého běžného účtu převodem i za obě dvě setry. Zajimá mě, jestli se tímto konáním nevystavuji nebezpečí návštěvy exekutora? Mám na mysli to, že když platím za exekuovanou osobu jednu třetinu již výše uvedených plateb, jestli tímto neplatím de facto nějaký dluh táto exekuované osoby, a nehrozí-li mi nějaké problémy s exekutorem (obestavení účtu, staveb. spoření, majetku apod). Popřípade bych přivítal nějaké návrhy na řešení tohoto problému. Děkuji.

Dobrý den. Za osobu v exekuci může její dluh platit kdokoliv. Exekučně však lze obstavit pouze účet v majetku dlužníka (s určitými výjimkami u manželů). Exekuce Vám proto nehrozí. Je však pravděpodobné, že dojde k návštěvě exekutora ve zděděném bytu, kde bude proveden soupis majetku.