Promlčení exekuce

3 odpovědi

Dobry den, mám na původní dluh od T-mobile dvě exekuce a to jedna je za smluvní pokutu a teď mi přišla druhá od ČTU za hovorné, dluh byl z roku 2007 a nabytí právní moci v roce2010 a teď v roce 2014 v listopadu mi přišla exekuce, nevěděla jsem vůbec ani mě nikdo neobeslal o dluhu myslela jsem, že dluh platím na t mobile mi sdělili, že stačilo poslat peníze na jiný účet všechny moje platby šli na smluvní pokutu ptám se zda není dluh promlčený děkuji za odpověď

Dobrý den. Uvádíte, že právní moc exekuční titul nabyl v roce 2010. Exekuci lze nařídit do deseti let ode dne právní moci a vykonatelnosti exekučního titulu. Po nařízení exekuce již promlčecí lhůty neběží, exekuce může trvat v podstatě neomezeně dlouho. Pokud by byl dluh promlčen, měla tato skutečnost být uplatněna v řízení předcházejícím vydání exekučního titulu, ovšem z Vámi uvedených skutečností (rok 2007 - 2010) bych řekl, že dluh stejně promlčený nebyl.

Dobrý den, omlouvám se zda jsem první dotaz formulovalaspatne od Č TU mi v roce 2010 přišel dopis měla jsem zaplatit 1600kč za hovorné v domění, že dluh platím soudnímu exekutorovi jsem nereagovala a platila tak jen smluvní pokutu, v dopise od ČTU je napsáno nabylo právní moci 10.10. 2010. Teď mi přišla na tuto částku exekuce zvlášť takže z prvotní částky mám dvě pohledávky T mobile jsem zaslala 3000mohli si tuto platbu pokrýt nepředal ji dodneška soudnímu exekutorovi při hovoru mi řekli že se to později doučtujje dnes se již nedozvíme proč bylo tak proti mě postupovano, dotaz tedy zní když v roce 2010 rozhodnutí Č T U nabylo právní moci a po 4letech je vedena proti mě exekuce nejedná se o promlčení dluhu děkuji

Dobrý den. Jak jsem již uvedl, exekuci lze nařídit do deseti let ode dne právní moci a vykonatelnosti exekučního titulu. Dluh proto není promlčen.