Mobiliární exekuce majetku spolužijící osoby

1 odpověď

Dobrý den, bydlím s rodiči v RD tedy mám stejný trvalí pobyt jako oni a chci se zeptat jestliže si koupím například nové auto nebo PC jestli při exekuci mi mohou být zabaveny moje věci které jsem si koupil já ze svých peněz a rodiče stím nemají nic společného. Děkuji

Dobrý den. Při exekuci prodejem movitých věcí se často stává, že jsou zabaveny věci, které nejsou v majetku dlužníka, ale v majetku osob, které s dlužníkem žijí ve stejné domácnosti. V tomto případě je potřeba při provedení soupisu namítat, že věci nejsou ve vlastnictví povinného a pokud budou přesto sepsány, podat návrh na vyškrtnutí věcí z exekuce. Nebude-li ani tomuto návrhu vyhověno, nezbývá než podat žalobu na vynětí věcí.