Od kdy má exekutor nárok na odměnu?

1 odpověď

Dobrý den. Advokát mne přemluvil, abych si místo soudního vykonavatele vzlala na vymáhání výživného jeho známého exekutora. Měla jsem podmínku, že půjde pouze o exekuci na plat exmanžela. Exekutor podal exekuci i na nemovitost v SJM. HLAVNÍ PROBLEM: exekutor za asi rok vymohl minimální částku, ale prostřednictvím advokáta mne žádal, ať mu napíšu, kolik mi zaplatil exmanžel sám na účet, bez ovlivnění exekutorem. Já jsem tuto částku sdělila, byla mnohem větší než exekutorova - ale exekutor si ji vzápětí započítal jako jím získanou, jako že mi ji zaslal on a zaúčtoval si i příslušné poplatky. Je to možné?? Nyná bude dražba příslušného domu - a exekutor, který na mne nereaguje, si částku patrně odečte po dražbě. Můj bývalý advokát, který to vše domluvil, se pouze vymlouvá, že exekutor na něj nereaguje.

Dobrý den. Po zahájení exekuce se odměna exekutora vypočítává z částky, která byla v exekuci vymožena. Do této částky se však započítává i částka, kterou povinný uhradí přímo oprávněnému, pokud se tak stalo po obdržení výzvy k úhradě exekuce, neboť je předpokládáno, že veškerá plnění po zahájení exekuce jsou učiněna právě z důvodu nařízení exekuce a tedy autoritativního vymožení pohledávky.