Exekuce a vypůjčený automobil

1 odpověď

Dobrý den,
mám na smlouvu o výpůjčce vypůjčeno auto, z roku 1996, a to z důvodu mé nevyléčitelné nemoci na dobu neurčitou. Půjčovatel mi nyní oznámil, že na něho bylo vydáno : vymáhání pohledávky. Půjčitel nepracuje a nemá nic jiného než toto auto. Můžou mi ho zabavi i když mám smlouvu??? a popřípadě, když nemá žádné ještě rozhodnutí o exekuci atd. může ho nechat přepsat na mě?

Děkuju za Váš čas a pomoc!!!

Dobrý den. Pokud je vedena exekuce na majitele auta, je možné jej samozřejmě exekučně zabavit. Vzájemné vztahy mezi Vámi nejsou pro exekutora právně závazné, rozhodné je, kdo je vlastníkem auta. Byla-li již exekuce zahájena, nesmí povinný disponovat se svým majetkem, tedy ani převést automobil.