Oznámení o ukončení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou ohledně oznámení o ukončení exekuce. Částka byla dcerou plně uhrazena, nicméně, musely jsme opakovaně žádat o zaslání oznámení týkajícího se usnesení a ukončené exekuci. Poté, co bylo téměř po měsíci doručeno, nebyla v něm uvedena uhrazená částka. Při telefonickém dotazu na daném úřadu nám bylo řečeno, že částka se neuvádí. Důvod proč se neuvádí sdělen nebyl. Máme právo žádat o zaslání písemného vyčíslení splacené částky?
Děkuji za odpověď. S přáním příjemného dne dotazovatel.

Dobrý den. Oznámení o ukončení exekuce je povinnému zasíláno pouze na jeho žádost, tj. nikoliv automaticky. Rovněž se v něm neuvádí celková uhrazená částka, ale pouze exekuční příkazy, jejichž účinnost provedním exekuce zanikla. Exekutorský úřad postupoval plně v souladu se zákonem.