Mobiliární exekuce

1 odpověď

Dobrý den, známá už neví kudy kam, tak se zkusím zeptat tady. Včera jí volal exekutor že jestli do 14dní nezaplatí pohledávku (myslím že nějakých 18.000Kč) tak že u ní provedou mobiliární exekuci. Jenže ona má už roky trvalé bydliště na úřadě a bydlí u svého známého, u kterého má v baráku pronajmutý jeden pokoj kde je jen skříň, komoda a postel. Bydlí tam s tříletou dcerkou. Ptala se na splátky ale řekli jí, že uplynula lhůta a že dluh musí uhradit celý. Ptám se… má někdo zkušenost? Má u něj normálně nájemní smlouvu a platí za ten pokoj 2.000Kč měsíčně. Jde o exekutorský úřad JUDr. Marcela Smékala. Díky za odpovědi, všechny předám.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Rozhodující tedy není trvalý pobyt, ale fakticita bydliště. Pokud by při soupisu byly sepsány i věci v majetku pronajímatele, bude muset podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu a pokud návrhu nebude vyhověno, tak vylučovací žalobu.