Splátkový kalendář

1 odpověď

Dobry vecer mam mensi dotaz a potreboval bych radu dnes mi došel papir od exekutorskeho uřadu ohledne exekuce ktera je dána od roku 2009 a je tam dluzna častka kolem 13000 kč ja jsem na hmotne nouzí a davaji mi nepravydelne socialni davky ktere jsou kolem 12000 na domacnost cili na najem ktery je 7000 plus 2000 na inkaso a 3000 na zivobyti cili tak tak vyziju a rad bych se touto cestou chtel zeptat co s tim muzu delat jeslí bych dluznou častku moch platit mesicne aspon 500 kc dekuju a doufm ze mi date nejakou pomocnou radu

Dobrý den. Je samozřejmě možné požádat exekutora o splátkový kalendář, ovšem není zákonný nárok na akceptaci této žádosti. Záleží na osobě konkrétního exekutora, tj. pokud nebude mít dobrou vůli Vašemu nároku vyhovět, tak splátkový kalendář neuzavře a bude se snažit exekuci provést třeba exekucí mobiliárních věcí.